LASTİKLER

Lastik kontrolü ve değişimi
Lastikleriniz aracınızla yol arasındaki tek temas noktasıdır. Bu yüzden en önemli güvenlik elemanlarının başında gelir. Lastikleriniz, aracınızın ıslak ve buzlu zeminlerde yolda kalmasını, dönüş ve frenleme süresince yola tutunmanızı sağlar. Diş kalınlığı ve basınç seviyesi ile sürüş güvenliğinin yanında araç konforuna da doğrudan etki yapar.

PSA Servis noktaları için araç güvenliğiniz önceliklidir. Bütçeniz ne olursa olsun servis noktalarımız profesyonel önerileri, uygun fiyatlı ve geniş çaplı lastik gamıyla hizmetinizdedir.

Öneri
Lastik basınçlarınızı haftada en az bir kere, aracınızın kullanım kılavuzundaki basınç değerlerine göre kontrol etmenizi öneririz. Ayrıca uzun süreli yolculuklar ve ağır yük taşımanız gereken seyahatlerden önce de lastiklerinizin basıncını kontrol etmeniz çok önemlidir.

Aracınızın lastik basıncı, taşıdğı yük miktarına göre ayarlanmalıdır. Böylece lastiklerinizin erken aşınmasının önüne geçer ve daha konforlu bir sürüş yaşarsınız.

Aracınızın ön ve arka lastik basınçlarının doğru ve dengeli olmasına özen gösterin. Böylece lastik ve amortisörlerinizin erken aşınmasına engel olursunuz.

Lastik diş derinliğinizi düzenli olarak kontrol edin. Diş derinliğinizin yasal sınırların altında olması, muayene sırasında sorunlar yaşamanıza neden olabilir. Ayrıca, lastiklerinizde bulunan hasar ve ufak yarıkları da en kısa zamanda onarmanızı öneririz.

Aracınızın yedek lastiği varsa belli periyotlarla görsel kontrolünü yapmanız yedek lastiğe ihtiyacınız olduğunda sorun yaşamamanızı sağlayacaktır.