YOL GÖRÜŞ ELEMANLARI

Farlarınızı ve sileceklerinizi kontrol ettiniz mi?
Yolda giderken görebilemeniz ve görülebilmeniz gerekir. Uzun farlar, gündüz farları, fren lambası, sis farları ve sinyalleriniz, size en iyi yol görüşünü sunabilecek durumda olmalıdır. Far ayarı ve ampüllerin durumu araç muayenesinde dikkat edilen en önemli maddelerdir. Bozuk bir ampül muayenede sorun yaşamanıza neden olabilir.

Güvenli görüş için silecekler de büyük önem taşır. Ön camda yol görüşünü etkileyecek seviyede silecek izleri bulunması araç kullanırken sıkıntı yaşamanıza neden olur.

Öneri
Aracınıza uygun ebatlarda silecek kullandığınıza emin olun. Yanlış ebat silecek seçimi arızalara neden olabilir. Aracınıza en uygun silecek seçimi için PSA Servis noktanızdan bilgi alabilirsiniz.

Soğuk havada ön camınızda donma olduğunda, silecekleriniz donabilir veya cama yapışabilir. Camın buzu çözülmeden sileceklerinizi çalıştırırsanız onlara zarar verebilirsiniz. Bu nedenle sileceklerinizi çalıştırmadan önce camdaki buzların eridiğine emin olun.

Ön ve arka sileceklerinizi yılda bir kere değiştirmelisiniz.

Aracınızdaki tüm farlar ve aydınlatma elemanlarını düzenli olarak kontrol edin. Herbir farı tek tek açıp kapatın ve sorunsuz çalıştığından emin olmak için birkaç dakika açık bırakın.